091 500 55 08
majda@udruga-kumulus.hr

Novosti

POZIV ZA SUDJELOVANJE NA EDUKACIJI “NOVINARSTVO U ŠKOLI”

Poštovane/i,

u tijeku su prijave na edukaciju – seminar „Novinarstvo u školi” koja je namijenjena stručnjacima odgojno-obrazovnih profila: učiteljima, nastavnicima, odgajateljima i stručnim suradnicima (pedagozima, socijalnim pedagozima, psiholozima, edukacijskim rehablilitatorima, odgajateljima i zdravstvenim voditeljima) koji rade u osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima.

Početak rada je u travnju 2024. godine. Više podataka o seminaru i datumima održavanja nalazi se u Programu u prilogu. Edukacija-seminar provodit će se u dva modula, ukupno 40 školskih sati. Prijava je moguća samo na jedan modul. Seminar će voditi novinarka i publicistica Višnja Biti i novinar-urednik Marijan Šimeg sa suradnicima.

Molimo Vas da razmotrite Program koji vam dostavljamo u prilogu, te PRIJAVITE SUDJELOVANJE najkasnije do kraja ožujka 2024. godine ispunjavanjem obrasca na poveznici:

https://forms.office.com/e/G2ThGbygmG

Program se provodi vikendom u dvije odvojene cjeline, svaka u trajanju dvadeset (20) školskih sati. Seminar se provodi paralelno u dvije grupe, a obuhvaća ciljane sadržaje, interaktivan rad s vježbama i superviziranu aktivnost.  Kotizacija za cjelokupnu edukaciju (40 sati) iznosi 300 eura. Prijavom na oba modula iznos se umanjuje 10%.

Edukacija se provodi u Učeničkom domu Marija Jambrišak, Opatička 14 u Zagrebu.

KAKO SNIMITI RADIJSKU EMISIJU  (grupa A)

12. 04. 2024. (petak) od 16:00 do 20:00 sati                           13. 04. 2024. (subota) od 9:00 do 18:00 sati                       14. 04. 2024. (nedjelja) od 9:00 do 12:00 sati

Voditeljica: Višnja Biti, novinarka i publicistica    Suradnik: Miroslav Šeb, tonmajstor

NOVINARSKA RADIONICA   (grupa B)

12. 04. 2024. (petak) od 16:00 do 20:00 sati                              13. 04. 2024. (subota) od 9:00 do 18:00 sati                        14. 04. 2024. (nedjelja) od 9:00 do 12:00 sati

Voditelj: Marijan Šimeg, novinar urednik  Suradnica:Branka Primorac, novinska urednica

KAKO SNIMITI RADIJSKU EMISIJU  (grupa B)

3. 05. 2024. (petak) od 16:00 do 20:00 sati                              4. 05. 2024. (subota) od 9:00 do 17:00 sati                        5. 05. 2024. (nedjelja) od 9:00 do 13:00 sati

Voditeljica: Višnja Biti, novinarka i publicistica    Suradnik: Miroslav Šeb, tonmajstor

NOVINARSKA RADIONICA   (grupa A)

3. 05. 2024. (petak) od 16:00 do 20:00 sati                              4. 05. 2024. (subota) od 9:00 do 17:00 sati                        5. 05. 2024. (nedjelja) od 9:00 do 13:00 sati

Voditelj: Marijan Šimeg, novinar urednik  Suradnica:Branka Primorac, novinska urednica

Teme edukacije:                                                                                                                                                                                    – uvod u novinarstvo i upoznavanje s osnovnim novinarskim vrstama                                                                                                – razgovjetno čitanje tekstova s razumijevanjem                                                                                                                                                                                       – kako snimiti radijsku emisiju

– montaža na računalu

– zajedničko biranje tema, izbor sugovornika, slušanje i analiza snimljenih emisija…

Teme edukacije:                                                                – uvod u novinarstvo, oganizacija rada školskih   družina, redakcija školskog lista                                                                                                                    – dokumentarna vrijednost školskih listova                                                                                                                                          – upoznavanje s osnovnim novinarskim vrstama, pisanje i opremanje tekstova, grafički izgled, rubriciranje, koncepcija, global…

Zahvaljujemo Vam, ako ćete poziv, program i prijavnicu proslijediti potencijalno zainteresiranim kolegicama/kolegama.
Za dodatne informacije dostupni smo na info@udruga-kumulus.hr ili pozivom na mob: 091/ 500 55 08.

S poštovanjem,

Majda Fajdetić, predsjednica KUMULUS-a

Lucija Cerovec

Tko smo mi?

Kontakt

Projekti

Zaštita mentalnog zdravlja obitelji

O zdravlju na drugačiji način

Rubikova kocka

Kamp krenimo zajedno

Mali mirotvorci

Pr(a)vo lice množine

Najnovije objave

  • All Post
  • Događanja
  • Edukacije
  • Najave
  • Nekategorizirano

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj obavijesti isključiva je odgovornost KUMULUS-a.

Udruga Kumulus © 2022. 

Skip to content