091 500 55 08
majda@udruga-kumulus.hr

KAKO I ZAŠTO UČITI O MEDIJIMA

 

Agencija za elektroničke medije (AEM) dodijelila je Udruzi KUMULUS financijska sredstva temeljem Odluke Vijeća za elektroničke medije (7. ožujka 2024.) za projekt iz područja medijske pismenosti na temu “KAKO I ZAŠTO UČITI O MEDIJIMA”. Aktivnosti ćemo provesti u osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima Karlovačke, Koprivničko-križevačke, Primorsko-goranske, Splitsko-dalmatinske županije i Grada Zagreba. Projekt će se provoditi u suradnji s pet osnovnih i pet srednjih škola te dva učenička doma. U sklopu projekta bit će proveden niz radionica namijenjenih učenicima, roditeljima/skrbnicima i nastavnom osoblju. Za svaku ciljanu skupinu pomno su odabrane teme i predavanja o medijima i kompetencijama medijske pismenosti, koje odgovaraju njihovoj razini znanja i potrebama. Provoditeljice programa i radionica su iskusne novinarke Višnja Biti, Ivana Sučić i Sandra Maričić. Cilj projekta pomoći je sudionicima da razviju i unaprijede vještine kritičke analize i promišljanja digitalnog sadržaja te uspostave kritički odnos prema medijima i sadržaju na društvenim mrežama.Tko smo mi?

Kontakt

Projekti

Zaštita mentalnog zdravlja obitelji

O zdravlju na drugačiji način

Rubikova kocka

Kamp krenimo zajedno

Mali mirotvorci

Pr(a)vo lice množine

Najnovije objave

  • All Post
  • Događanja
  • Edukacije
  • Najave
  • Nekategorizirano

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj obavijesti isključiva je odgovornost KUMULUS-a.

Udruga Kumulus © 2022. 

Skip to content